Н Болотнянський ДНЗ "Смерічка"

Сторінка музкерівника

Виховання звуками музики.

Звуки музики супроводжують людину від народження до смерті, бо жодне творіння цивілізації не зрівняється за силою емоційного впливу з музикою.

Психологи і педіатри рекомендують батькам розвивати голос і слух у малюка ще в утробі матері. Спеціалісти стверджують, що музикальні вправи сприяють формуванню у дитини інтуїції, розвивають інтелект, посидючість, образну пам’ять і навіть риси лідера.

Відомий російський невропатолог В.Д.Бехтєрєв відзначив величезний вплив музики на нервову систему, дихання і кровообіг. Різні мелодії можуть піднімати або знижувати артеріальний тиск, пришвидшувати або сповільнювати тиск. Тобто музика і здоров'я - дуже близькі поняття. Деякі медики музиканти спеціально створюють музику для оздоровлення. Музика зцілює душу і тіло.

Людина, яка співає, приводить у порядок весь організм без ліків. Тому вважається, що спів - це своєрідний м'який еластичний масаж внутрішніх органів. Саме тому так важливо, щоб дитина співала і не лише сама, але і в хорі. Тоді вона буде здоровою і доб'ється успіхів у житті. Гарний спів - безцінний засіб для того, щоб дитина всебічно розвивалася. Якщо музику цілеспрямовано і систематично використовувати, то вона здатна коригувати здоров я дітей із серйозними відхиленнями у розвитку (аутизм, заїкання та інші мовленнєві дефекти).

Успішно застосовують музику і в лікуванні хворих на дитячий церебральний параліч.

Музика - найкращий вихователь дитини. Саме вона здатна цілеспрямовано і гармонійно формувати її психіку із самого раннього віку. Здорова психіка дитини - запорука і її фізичного здо ров я. Танці - ще один чудовий інструмент емоційного і фізичного здоров я. Тому чим частіше ви будете слухати музику, співати та танцювати тим скоріше забудете за лікарів. Випадків зцілення музикою сьогодні занадто багато, тому музикотерапію нині все частіше використовують у світовій медицині.

Музичне виховання - це не виховання музиканта, а насамперед - виховання людини"

(В.О.Сухомлинський)

Професія "Педагог" є однією з найпрекрасніших у світі. Адже ми є майстрами, які "Творять " майбутнє.

Мабуть ніхто не зможе і не зуміє подарувати своєї любові та уваги стільки, скільки педагоги дарують своїм вихованцям. Кожного разу радіємо за їх успіхи, перемоги та досягнення.

Кожен з нас бажає побачити у своїх вихованцях прекрасних, чуйних, вихованих та грамотних людей. І ту насолоду, яку ми отримуємо, спостерігаючи за результатом нашої праці, неможливо порівняти ні з чим іншим, бо це є насолода душі.

Для того , щоб наші вихованці виростали чуйними, милосердними, відвертими, могли творити добрі вчинки та співпереживати, радіти від щирого серця, ми, дорослі, оточуємо їх любов ю та красою.

Невичерпним джерелом такої краси є мистецтво - музика, театр, живопис, які існують ще з давніх часів. Завдання педагога - допомогти дитині пізнати і зробити своїм духовним надбанням спадщину рідної культури.

Нікого не потрібно переконувати у важливості музичного розвитку дошкільника. Саме музика знаходить дорогу до душі дитини, спонукає її до самовираження, знайомить з навколишнім світом.

Музична діяльність - це не лише засіб забезпечення виконання естетичних та освітніх завдань з музичного виховання, а й важливий засіб укріплення психічного та фізичного здоров я, розвитку мовленнєвих здібностей дитини.

Музичне виховання є органічною складовою всього навчально-виховного процесу в ДНЗ. Воно відіграє велику роль в гармонійному розвитку дитини.

Саме музика в дошкільному закладі допомагає дитині якнайкраще розкрити свої здібності і сприймати навколишній світ у "реальних фарбах" , що не дає душі дитини зачерствіти.

"Музика - уява- фантазія - казка - творчість - ось доріжка, йдучи якою дитина розвиває свої духовні сили" - зазначав В.О.Сухомлинський. Вфн вважав музику школою добра, школою формування людської душі.

Сучасний світ - це світ креативних особистостей, адже вершин у ньому досягають лише ті, хто мислить неординарно, творчо, хто нестандартно підходить до розв язання будь - яких проблем.

Не випадково у Державній базовій програмі розвитку дитини дошкільного віку "Я у світі" креативність вперше визначено як одну із семи основних ліній розвитку. І хоча на формування креативної особистості впливає чимало чинників, відчутних успіхів у цій справі можна досягти, використовуючизасоби музичного виховання.

Для дитини творча уява - це ключик, який відкриває двері у нове, досі незнане життя, це одна з неодмінних умов формування креативності.

Найкрашим періодом для розвитку творчої уяви є дошкільне дитинство.

"Дитинство неможливе без музики, без казки, без гри" (В.О.Сухомлинський)

Використовуючи різні види музичної діяльності дошкільників маю на меті надалі продовжувати розвивати творчі здібності дітей, стимулювати активність. А головне - на все життя привити любов до музики, до всього прекрасного.

Тому найвища нагорода для мене - бачити веселі, радісні, усміхнені та щасливі очі моїх вихованців.